Зміни в оподаткуванні доходів нерезидентів

Податкове законодавство – це про постійні зміни. Чергову глибу таких змін нам приніс Закон № 466-ІХ. Зокрема, цим Законом змінено підходи до оподаткування доходів нерезидентів.

Так, відповідно до змін, не можна застосовувати понижену ставку податку або звільнення від оподаткування, передбачені відповідним договором про уникнення подвійного оподаткування, якщо головною або переважною метою здійснення відповідної господарської операції нерезидента з резидентом України було безпосереднє або опосередковане отримання переваг, які надаються відповідним міжнародним договором. Як на практиці буде застосовуватись ця норма важко сказати, але те, що податківці будуть намагатися нею користуватися, можна не сумніватися.

Також до ПКУ внесли норму, яка дозволила оподатковувати доходи нерезидента за правилами міжнародного договору України з країною, де знаходиться бенефіціарний (фактичний) отримувач доходів. Тобто, якщо дохід отримує резидент однієї країни, але кінцевим бенефіціаром щодо цих доходів є резидент іншої країни, то можуть застосовуватися правила податкової конвенції між Україною та тієї країною, резидентом якої є бенефіціарний власник доходу.

ДПС вже встигла надати ІПК з цього приводу від 22.06.2020 р. N 2494/6/99-00-05-05-02-06/ІПК. У цій консультації ДПС прямо зазначила, що у випадку, коли дивіденди отримує нерезидент з Кіпру, але кінцевим бенефіціаром є резидент Ізраїлю – застосовуватимуться правила податкової конвенції саме між Україною та Ізраїлем.

Один коментар до “Зміни в оподаткуванні доходів нерезидентів”

Залишити відповідь