Вина платника у податковому правопорушенні


Чи мають податківці доводити вину платників у вчинених податкових правопорушеннях для того, щоб застосувати до них штрафи? На перший погляд – питання є дивним, адже у більшості сфер суспільних відносин (цивільних, господарських, кримінальних тощо) невинну особу не можна притягнути до відповідальності.

Проте, в податкових відносинах не все так просто. Усе через те, згідно з ПКУ «податковим правопорушенням» визнається просто протиправне діяння платника, а про «вину» у визначенні цього поняття нічого не сказано. Тому, податківці застосовують штрафи лише виходячи з самого факту наявності правопорушення, не беручи до уваги те, чому воно сталося.

Та ось, 23.05.2020 набрав чинності Закон № 466-IX, який, серед іншого, вносить зміни до ПКУ, якими у новій редакції викладається поняття «податкове правопорушення». Відтепер, податковим правопорушенням визнається не лише протиправне, але й винне діяння платника, тобто, податківцям для застосування штрафу потрібно буде доводити вину платника.

Хоча, не обійшлось і без ложки дьогтю – не дивлячись на те, що визначення поняття «податкове правопорушення» отримало ознаку вини платника, законодавці вирішили залишити ряд порушень, штрафи за якій будуть застосовуватись без врахування вини.

Зміни, що вносяться Законом № 466-ІХ до ПКУ в частині вини платників, наберуть чинності з 01.01.2021, а тому у платників ще є час вивчити нові правила та завчасно до них підготуватися.

 


 

Читайте також:

Як орендарів звільняли від орендної плати на час карантину.

 

Залишити відповідь