Штраф за неможливість своєчасно зареєструвати податкову накладну

Позивач звернувся до суду з позовною заявою про скасування податкового повідомлення-рішення. Позивач доводив відсутність його вини у зарахуванні сплачених ним коштів на рахунок в СЕА ПДВ, що призвело до порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних.

Постановою Полтавського окружного адміністративного суду від 06.07.2017 року позов Товариства задоволено, визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення.

Ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 02.10.2017 року рішення суду першої інстанції залишено без змін.

Задовольняючи позов, суди попередніх інстанцій виходили з того, що позивач вчинив всі необхідні дії для своєчасної реєстрації податкової накладної, діючи у спосіб, передбачений Податковим кодексом України. Неможливість Товариства вчасно зареєструвати податкову накладну спричинена виключно несвоєчасним зарахуванням грошових коштів з поповнення електронного рахунку для оплати податку на додану вартість перерахованих Товариством платіжним дорученням N 119 від 14.01.2016 р. За висновками судів, застосування податковим органом до позивача штрафних санкцій, передбачених п. 1201.1 ст. 1201 Податкового кодексу України, не відповідає критерію пропорційності, оскільки затримка реєстрації податкової накладної відбулась не з вини Товариства.

Верховний Суд погодився з висновками судів попередніх інстанцій, що реєстрація податкової накладної з порушенням встановлених термінів відбулась не з вини Товариства, позивачем доведено здійснення всіх передбачених законодавством дій для своєчасної реєстрації податкової накладної, що виключає склад податкового правопорушення, та доводить безпідставність та протиправність податкового повідомлення-рішення.

Постанова ВС від 30.01.2018р. у справі № 816/390/17

Залишити відповідь