Постачальник платить супермаркетам за маркетингові послуги- що з ПДВ?

ДПС розглянула ситуацію, коли платник ПДВ є виробником м’ясної продукції, яку реалізує роздрібним торгівельним мережам (супермаркетам). З метою збільшення попиту на таку продукцію платник податку отримує від покупців продукції (торговельних мереж) маркетингові послуги. В бухгалтерському обліку платника податку плата за такі маркетингові послуги обліковується як зменшення виручки за поставлену продукцію.

З цього приводу ДПС зазначила, в описаній ситуації мають місце дві різні операції з постачання, які підлягають оподаткуванню ПДВ:

перша – операція з постачання платником податку товарів (власновиробленої продукції) торгівельній мережі,

друга – операція з постачання торгівельною мережею маркетингових послуг платнику податку.

За операцією з постачання торгівельній мережі товарів (власновиробленої продукції) платник податку повинен визначити податкові зобов’язання виходячи з договірної вартості таких товарів та скласти і зареєструвати в ЄРПН відповідну податкову накладну.

За операцією з постачання торгівельною мережею платнику податку маркетингових послуг така торгівельна мережа повинна визначити податкові зобов’язання з ПДВ виходячи з договірної вартості таких маркетингових послуг, та скласти на платника податку і зареєструвати в ЄРПН відповідну податкову накладну.

У даному випадку підстав для складання розрахунку коригування до податкової накладної, складеної платником податку за операцією з постачання товарів (власновиробленої продукції), у зв’язку з отримання таким платником податку маркетингових послуг від покупця таких товарів (торгівельної мережі), не виникає.

 

Джерело: ІПК ДПС від 30.06.2020 р. № 2602/6/99-00-05-06-02-06/ІПК

 

Залишити відповідь