ПДВ при продажу подарункових сертифікатів


ДПС в ІПК від 18.05.2020 р. N 2082/6/99-00-07-03-02-06/ІПК роз’яснила, що за операцією Товариства з продажу (реалізації) подарункового сертифіката юридичній особі (платнику ПДВ) N 1 або кінцевому споживачу (неплатнику ПДВ) податкові зобов’язання з ПДВ визначаються на дату сплати такою юридичною особою (платником ПДВ) або кінцевим споживачем (неплатником ПДВ) коштів за подарунковий сертифікат (“перша подія”) Товариству.

При цьому за такою операцією на дату виникнення податкових зобов’язань з ПДВ Товариство зобов’язано скласти податкову накладну на юридичну особу (платника ПДВ) або кінцевого споживача (неплатника ПДВ) та зареєструвати її в ЄРПН у встановлені ПКУ терміни. Оскільки подарунковий сертифікат може бути виготовлений, зокрема з паперу чи пластику та містити магнітну стрічку, то у податковій накладній, складеній на дату виникнення податкових зобов’язань з ПДВ за такою операцією, зазначається код згідно з УКТ ЗЕД та номенклатура безпосередньо подарункового сертифіката.

У разі здійснення продажу (реалізації) подарункових сертифікатів кінцевим споживачам (неплатникам ПДВ) за готівку, розрахунки за які проводяться через касу / реєстратори розрахункових операцій або через банківську установу чи платіжний пристрій (безпосередньо на поточний рахунок постачальника) Товариство має можливість скласти податкову накладну за щоденними підсумками операцій (якщо податкова накладна не була складена на ці операції).

Надалі, обмін подарункового сертифіката на товари для цілей оподаткування ПДВ буде “другою подією”, яка не зумовлює податкових наслідків в частині визначення податкових зобов’язань з ПДВ.

На дату фактичного отримання юридичною особою (платником ПДВ) чи кінцевим споживачем (неплатником ПДВ) товарів в обмін на подарунковий сертифікат (“друга подія”) номенклатура та код товару згідно з УКТ ЗЕД, зазначені у вищевказаній податковій накладній, виправляються шляхом складання розрахунку коригування до такої податкової накладної, в якому:

      – зі знаком “-“ зазначаються показники щодо номенклатури та коду згідно з УКТ ЗЕД подарункового сертифіката. При цьому у графі 1 такого розрахунку коригування в обов’язковому порядку вказується N за порядком рядка податкової накладної, що коригується (номенклатура якого анулюється);

      – зі знаком “+” в окремих рядках зазначаються показники номенклатури товарів/послуг, що додаються (нові товарні позиції) товарів/послуг, які фактично придбаваються за рахунок такого сертифіката. У графі 1 розрахунку коригування таким новим товарним позиціям присвоюються нові чергові порядкові номери рядків, яких не було в податковій накладній, що коригується.

При цьому у розрахунку коригування до податкової накладної зазначається причина коригування – “зміна номенклатури”

 

 

Один коментар до “ПДВ при продажу подарункових сертифікатів”

Залишити відповідь