Міжнародне перевезення вантажу


ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДПС У ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 02.07.2020 р. N 2647/ІПК/19-00-04-01-14

Головне управління ДПС у Тернопільській області розглянуло звернення щодо порядку оподаткування податком на додану вартість транспортно-експедиторської діяльності та, керуючись статтею 52 розділу II Податкового кодексу України (далі – ПК України), повідомляє.

Чи може змішане міжнародне перевезення експедитор оформити для замовника одним транспортним документом і вважати його єдиним міжнародним перевізним документом?

Відповідно до статті 9 Закону України від 01.07.2004 N 1955-IV “Про транспортно-експедиторську діяльність” факт надання послуги експедитора при перевезенні підтверджується єдиним транспортним документом або комплектом документів (залізничних, автомобільних, авіаційних накладних, коносаментів тощо), які відображають шлях прямування вантажу від пункту його відправлення до пункту його призначення.

Такими документами можуть бути:

– авіаційна вантажна накладна (Air Waybill);

– міжнародна автомобільна накладна (CMR);

– накладна СМГС (накладна УМВС);

– коносамент (Bill of Lading);

– накладна ЦІМ (СІМ);

– вантажна відомість (Cargo Manifest);

– інші документи, визначені законами України.

Під єдиним міжнародним перевізним документом маються на увазі документи, складені мовою міжнародного спілкування залежно від обраного виду транспорту.

Законодавством не передбачено оформлення міжнародного перевезення різними документами в залежності від відрізка маршруту.

Чи можна до всього маршруту перевезення (залізничного і морського; територія України та за її межами) застосовувати нульову ставку ПДВ як до міжнародного перевезення, яке здійснюється за єдиним міжнародним перевізним документом?

Нульова ставка ПДВ, визначена підпунктом 195.1.3 пункту 195.1 статті 195 ПКУ України, застосовується до операцій з постачання послуг з міжнародного перевезення вантажів по всьому маршруту перевезення вантажів в цілому, без поділу його на відрізки в межах митної території України та поза межами митної території України, за умови, що таке перевезення здійснюється за єдиним міжнародним перевізним документом.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 ПК України індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

____________

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *