Коли вперше подавати оновлені додатки № 1, 5 та 9 до декларації з ПДВ

Запитання-відповідь на ЗІР у категрії 101.23

Питання:

З якого періоду податкова звітність з ПДВ подається за формою зі змінами, внесеними наказом Мінфіну від 23.03.2018 N 381?

Відповідь:

Відповідно до п. 46.6 ст. 46 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI, із змінами та доповненнями, якщо в результаті запровадження нового податку або зміни правил оподаткування змінюються форми податкової звітності, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, який затвердив такі форми, зобов’язаний оприлюднити нові форми звітності.

До визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.

Наказом Міністерства фінансів України від 23.03.2018 N 381 “Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 28 січня 2016 року N 21”, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 16.04.2018 за N 451/31903 (далі – Наказ N 381), який набирає чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування, внесено зміни до форми податкової декларації з ПДВ, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 N 21, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за N 159/28289 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 23.02.2017 N 276) (далі – Наказ N 21).

Наказ N 381 було опубліковано в Офіційному віснику України 04.05.2018 N 35.

Таким чином, подання податкової звітності за формою, яка враховує зміни, внесені Наказом N 381, вперше здійснюється за звітний період червень 2018 року (граничний термін подання 20.07.2018), II квартал 2018 року (граничний термін подання 10.08.2017 – у серпні 2018 року).

Запитання-відповідь на ЗІР у категрії 101.23

Інформаційно-довідковий департамент Державної фіскальної служби України

Відповіді на питання щодо оподаткування,
митної справи та єдиного соціального внеску на
загальнообов’язкове державне соціальне страхування
можна отримати за телефоном 0-800-501-007
(безкоштовно зі стаціонарних телефонів)