ІПК ДФС у м. Києві

Товариство (агент) укладає агентські договори з юридичними та фізичними особами (далі — принципали), згідно з якими товариство (агент) зобов’язується від імені та за рахунок принципалів забезпечити приймання від будь-якої юридичної або фізичної особи, яка зареєструвалася на веб-порталі товариства (агента) (далі — споживач) платежів за товари/послуги, поставлені їм принципалами, перерахування таких платежів принципалам та надання послуг агентської діяльності товариства. За надання агентських послуг товариство отримує від принципалів винагороду (комісію). Окрім зазначеної агентської винагороди, товариство (агент) отримує від споживачів плату за надання інформаційних послуг.

Згідно із п. 185.1 ПКУ послуга, яку надає товариство (агент) у межах агентського договору споживачам, є об’єктом оподаткування ПДВ та підлягає оподаткуванню у загальновстановленому порядку за основною ставкою, при цьому база оподаткування за такою операцією визначається виходячи з винагороди товариства (агента), що отримана від принципалів в межах виконання агентського договору.

При цьому кошти, які приймаються товариством (агентом) в межах виконання агентського договору від споживачів як суми платежів за товари/послуги, поставлені їм принципалами, для подальшого перерахування таких коштів принципалам, до бази оподаткування ПДВ не включаються.